Як вибрати підсилювач зв’язку та інтернету?
Як вибрати репітер/підсилювач?
Будь-яка людина, яка вирішила підсилити мобільний зв’язок або інтернет сигнал зіштовхується з питанням вибору основних елементів підсилюючого обладнання та його комплектуючих. Давайте розглянемо дане питання в ракурсі звичайного покупця — зацікавленого клієнта. Як вибрати репітер/підсилювач? самому простому споживачу?
Причому варто зазначити, що розбиратися будемо не тільки з вибором репітера/підсилювача, але і з його комплектуючими, оскільки часто вони теж відіграють не останню роль у всій системі поліпшення покриття.
Більшість систем, що розширюють зону покриття складаються з таких компонентів: репітер, зовнішня та внутрішня антени, коаксіальний кабель, високочастотні роз’єми.
Робоча частота підсилюючого пристрою репітера?
Першим параметром за яким варто вибирати підсилювач є робоча частота. Всі підсилювачі можна розділити по частоті (стандарту зв’язку) – 1G, 2G, 3G, 4G, 5G.
До частот першого покоління 1G можна віднести стандарти CDMA-450 (450 МГц), CDMA-800 (800 МГц). Не дивлячись на те, що стандарт не новий, його можливості використовуються до сьогоднішнього дня.
До другого покоління 2G відносяться стандарти GSM (900 МГц), DCS (1800 МГц), вони являються умовно основними та найбільш вживаними саме через свої характеристи та спосіб передачі данних. Їх використовують всі оператори стільникового зв’язку України — Київстар, LifeCell та Vodafone.
Для великих міст використовують стандарт DCS, а для маленьких містечок та сільської місцевості GSM. Саме така градація пов’язана з особливостями розповсюдження сигналу в данних діапазонах частот.
Третє покоління зв’язку — 3G використовується для передачі, як голосового зв’язку, так і інтернету, данний стандарт працює в на частоті – 2100 МГц. Данний стандарт більше актуальний для великих міст, але не є рідкістю його використання за межами великих міст.
Четверте покоління зв’язку 4G, як правило використовують для передачі інтернет данних, він працює на частоті 2600 МГц. Найбільше розповсюдження має, як правило у великих містах. Сучасні технології дозволяють використовувати стандарт DCS (1800 МГц) для передачі сигналу 4G в режимі інтернету.
Ще одним важливим критерієм підсилювачів є його вихідна потужність, яку так, щоб не влізати у всі глибині тонкощі справи, умовно можна перевести у площу покриття. Тобто Вам
Зовнішня та внутрішня антени
До основних параметрів антени можна віднести — робоча частота (підбирається під підсилювач/репітер), потужність складає в більшості випадків значення від 3 до 20 дБ, чим більша потужність, тим краще, але не завжди є виключення з правил, тип антени залежить від умов прийому і локації антени на даху або фасаді будинку.
Для заміських будинків, якщо антена встановлена на даху часто використовують направлені антени, для фасада – панельні. Всередині приміщень можуть використовуватися будь-які типи антен, але якщо в приміщенні є підвісна стеля, то застосовують антени типу “грибок”, що сприяє більш рівномірному розподіленню сигналу.
Коаксіальний кабель
При виборі коаксіального кабелю необхідно звертати уваги на опір, він повинен складати 50 ом, оскільки всі елементи системи підсилення мобільного зв’язку мають саме такий опір. Коаксіальний кабель – це траса для транспортування сигналу і вона має свої втрати, тому треба купувати такий кабель, який має найменше втрат. Самі по собі ці цифри більшості покупцямм нічого не скажуть, але якщо поріівняти їх між собою, то очевидним стає вибір кабелю з найменьшим значенням втрат. Використання кабелю з більшим опорем призведе до збільшення втрат при транспортуванні сигналу.
Високочастоні роз’єми
Підбираються під коаксіальний кабель, повинні мати не великі втрати, зазвичай це роз’єми N-типу, хоча можуть використовуватися і інші види роз’ємів, такі як F-типу та SMA в залежності від кабелю.